Pr. Lie 22nd, 2024

Dantis gali turėti skirtingą skaičių kanalų priklausomai nuo to, kuris dantis ir kokioje danties grupėje jis yra. Čia pateiksiu bendrą apžvalgą apie tai, kiek kanalų paprastai turi pagrindiniai dantų tipai:

 1. Danties Perkaitimas (Vaisinis Dantis): Vaisiniai dantys, arba laikini dantys, yra pirmieji dantys, kurie išauga vaikystėje. Dažniausiai jie neturi šaknų kanalų, nors yra išimčių.
 2. Nuolatiniai Dantys: Šie dantys, kurie išauga po vaisinių dantų, paprastai turi skirtingą skaičių kanalų pagal jų tipą:
  • Kvadratiniai Dantys (Kunigaikščiai, Dantis, Caninai): Dauguma šių dantų turi vieną šaknų kanalą. Tačiau kunigaikščių dantys gali turėti ir du kanalus.
  • Premolarai (Prieškunigaikščiai Dantys): Dauguma premolarų turi du šaknų kanalus, nors gali būti ir vienkanalės išimtys.
  • Moliarai (Kunigaikščiai Dantys): Moliarai gali turėti du, tris ar net keturis šaknų kanalus, priklausomai nuo to, ar tai yra viršutiniai ar apatiniai moliarai, jų vieta burnoje ir individualios anatomijos.

Todėl, norint nustatyti, kiek kanalų turi konkretus dantis, svarbu atsižvelgti į jo tipą ir vietą burnoje. Danties šaknų kanalų skaičius taip pat gali skirtis tarp žmonių, kadangi kiekvieno danties anatomija gali būti unikali. Būtina atsižvelgti į individualias burnos struktūras, kai planuojamas dantų gydymas ar gydytojo konsultacija.

Iš ko sudarytas dantis?

 

Dantis yra sudėtinga organinė struktūra, kuri sudaryta iš kelių skirtingų dalių, įskaitant:

 1. Danties Dangtis (Emalis): Tai kietas ir tvirtas danties išorinis sluoksnis, kuris apsaugo jį nuo mechaninio pažeidimo ir cheminių poveikių. Dangtis daugiausia sudarytas iš hidroksiapatito, kuris yra labai kietas mineralas.
 2. Dentinė Medžiaga: Po danties dangčiu yra dentinė medžiaga, kuri sudaro pagrindinį danties struktūrą. Dentina yra kietesnė nei kaulinė medžiaga, tačiau ji yra mažiau tvirta nei danties dangtis. Dentina taip pat yra gyva audinys, kuris sudarytas iš mineralų ir gyvų ląstelių.
 3. Pulpa: Danties viduje yra pulpa, tai yra minkštas audinys, kuriame yra kraujagyslės, nervai ir jungiamieji audiniai. Pulpa yra atsakinga už danties mitybą ir jautrumą.
 4. Šaknis: Danties šaknis yra dalis, kuri įsiterpia į danties dantenų audinį ir yra prisegta prie alveolės, tai yra danties laikinos vietos čiulpas. Šaknies viduje yra vienas ar daugiau kanalų, kurie atlieka svarbų vaidmenį danties mityboje ir jautrumo pojūčiuose.

Taigi, dantis yra sudėtinga organinė struktūra, kuri apima kietą danties dangtį, vidinę dentinę medžiagą, minkštą pulpos audinį ir šaknį, kuri yra prisegta prie alveolės. Kiekviena ši dalis atlieka svarbų vaidmenį danties funkcijoje ir sveikate.

 

By admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *